Centrum Zdrowia Ogrodowa
 • Wyłącz modyfikację
 • Zwiększ tekst
 • Zmniejsz tekst
 • Skala szarości
 • Wysoki kontrast
 • Negatywny kontrast
 • Jasne tło
 • Podkreślone linki
 • Czytelna czcionka
Pokaż opcje

Nefrolog

prof. dr hab. n. med. Mariusz Kusztal


Konsultacje: terminy dostępne w rejestracji.

Zapisy: w rejestracji lub 71 349 27 21

Rejestracja czynna w godzinach: 8:00 do 18:00

Cena: 300 zł - konsultacja bez USG

          350 zł - konsultacja z USG

Zapraszamy do naszej placówki:
Centrum Zdrowia Ogrodowa
ul. Eluarda 7 54-019 Wrocław

prof. dr hab. n. med. Mariusz Kusztal

Poradnia nefrologiczna we Wrocławiu

Nefrologia to dyscyplina medyczna skupiającą się na funkcjonowaniu, budowie i leczeniu chorób nerek. Od urologii - dyscypliny zajmującej się całym układem moczowo-płciowym, która uwzględnia leczenie operacyjne - odróżnia nefrologię to, że leczenie ma przebiegać w sposób nieinwazyjny, czyli głównie farmakologicznie i przez zalecenia dietetyczne. Lekarz specjalizujący się w tej dyscyplinie to nefrolog.

Problemy z układem moczowym i nerkami mogą dotknąć każdego, na każdym etapie życia. Dolegliwości związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem nerek jest wiele i mogą one niestety przyjmować charakter przewlekły i prowadzić do bardzo poważnych chorób. Dlatego właśnie tak istotna jest uważna obserwacja swojego organizmu i - w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów - szybka interwencja wykwalifikowanego specjalisty.

Nasze centrum medyczne zapewnia usługi doświadczonego nefrologa, który pewnie poprowadzi każdego Pacjenta przez cały proces diagnostyki i ewentualnego leczenia, począwszy od szczegółowego, opartego o dokumentację medyczną wywiadu dotyczącego stanu zdrowia, poprzez zlecenie wszystkich niezbędnych badań, aż do postawienia diagnozy i podjęcia odpowiednich działań.

Jeśli więc wystąpią jakiekolwiek dolegliwości czy zaburzenia funkcjonowania układu moczowego lub nerek, nie warto odkładać wizyty u specjalisty - konsultacja nefrologiczna w naszym centrum medycznym może być pierwszym krokiem do odzyskania zdrowia.

Co powinno skłonić nas do wizyty u nefrologa?

Kiedy skorzystać z porady nefrologa? Poza najbardziej oczywistym powodem, czyli niepokojącymi wynikami badania moczu, istnieją też inne sygnały, które mogą świadczyć o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu układu moczowego lub w pracy nerek. Są to:

 • zwiększona częstotliwość oddawania moczu, w tym w porze nocnej,
 • pieczenie i ból przy oddawaniu moczu,
 • krew w moczu,
 • mętny mocz o ostrym zapachu przypominającym amoniak,
 • stały ból poniżej żeber,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • obrzęk wokół oczu i opuchnięte stopy, kostki, dłonie,
 • chroniczne zmęczenie.

Jeśli więc zaobserwujemy u siebie istnienie niektórych z powyższych symptomów, a nie mają one żadnego innego uzasadnienia medycznego (np. nie są związane z wcześniej zdiagnozowanymi schorzeniami innych narządów), warto skorzystać z porady naszego lekarza.

Jakie choroby leczy nefrolog?

Choroby, których leczeniem zajmuje się nefrologia, to m.in. kamica nerkowa (moczowa), zakażenie układu moczowego, białkomocz, krwiomocz, nefropatia, zapalenie miedniczek nerkowych, zapalenie pęcherza moczowego, kłębuszkowe zapalenie nerek, a także choroby nowotworowe dotykające układu moczowego.

Warto wspomnieć, że nefrolog zajmuje się również Pacjentami z chorobami, które technicznie nie są chorobami nerek, ale wywierają na nie wpływ (np. cukrzyca) oraz chorobami będącymi wynikiem niewłaściwej pracy tego narządu (np. nadciśnienie tętnicze).

Metody diagnostyczne

Ustalenie co dolega Pacjentowi, z czym owe dolegliwości mogą być powiązane i jakie działania podjąć, by mu pomóc, to najważniejsze kwestie do rozstrzygnięcia dla lekarza, zanim zdecyduje on o wdrożeniu konkretnego leczenia.

W procesie diagnostyki chorób nerek wykorzystuje się przede wszystkim ogólne badanie moczu, badanie krwi (morfologię), poziom glukozy, stężenie mocznika i kreatyniny (z wyliczonym GFR, czyli wskaźnikiem przesączania kłębuszkowego) i ultrasonografię (USG) nerek.

Konieczne może okazać się też przeprowadzenie dalszych, bardziej specjalistycznych testów mających na celu ocenę pracy nerek.

Nefrolog Wrocław

Dobro Pacjentów jest dla nas najważniejsze. W Centrum Zdrowia Ogrodowa we Wrocławiu pracują ludzie z doświadczeniem i kwalifikacjami, którzy do każdego Pacjenta podchodzą z troską i życzliwością. W każdym momencie możesz umówić wizytę u któregoś ze współpracujących z nami lekarzy.

Jeśli niepokoisz się stanem swoich nerek lub układu moczowego i potrzebujesz fachowej pomocy, nasza specjalistyczna poradnia nefrologiczna to miejsce, którego szukasz. Odwiedź nas i skorzystaj z usług naszego lekarza specjalisty.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej przychodni.

Rejestracja pod numerem: 71 349 27 21
Specjalista nefrolog: prof. dr hab. n. med. Mariusz Kusztal
ul. Eluarda 7 54-019 Wrocław

Nasza strona używa ciastek w celu przechowywania ustawień.