Chirurg naczyniowy
Marek Suseł
Konsultacje: terminy dostępne w rejestracji.
Zapisy: w rejestracji lub 713492721
Rejestracja czynna w godzinach: 8:00 do 18:00
Cena konsultacji: 250 zł, USG Doppler wybranej okolicy w cenie konsultacji
Zapraszamy do naszej placówki:
Centrum Zdrowia Ogrodowa
ul. Eluarda 7 54-019 Wrocław
Chirurg naczyniowy Wrocław - sylwetka specjalisty
Ukończyłem Akademię Medyczną im. Piastów Śląskich na Wydziale Lekarskim we Wrocławiu w 1997 roku. W 2006 r. uzyskałem tytuł specjalisty z chirurgii ogólnej, a w 2011 tytuł chirurga naczyniowego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ogólnej, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej, Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego. W szpitalu nie waham się stawiać czoła trudnym sytuacjom chirurgicznym i często wprowadzam nowoczesne procedury w leczeniu chorób naczyń. W życiu prywatnym lubię sporty ekstremalne takie jak skitouring i jazdę na motocyklu.
Doświadczenie zawodowe:
- 1996 dyplom lekarza
- 1996-1998 praca w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii we Wrocławiu
- 1998-2000 praca w Klinice Chirurgii Ogólnej we Wrocławiu, ul. Poniatowskiego 2
- 2000-2006 praca na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej WSS, ul. Kamieńskiego 73a we Wrocławiu
- 2006-do dzisiaj praca na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej SCM Polanica Zdrój, ul. Jana Pawła II 2
- 2018-do dzisiaj JM Susel Clinic
Poradnia chirurgii naczyniowej (Wrocław) - jakie zabiegi i badania są wykonywane w ramach chirurgii naczyniowej?
Chirurgia naczyniowa jest szeroką gałęzią medycyny, w ramach której oferuje się diagnostykę i leczenie wielu schorzeń związanych z zaburzonym przepływem krwi w naczyniach krwionośnych. W ramach leczenia wykonuję:
- zabiegi z zakresu chirurgii naczyniowej (techniką otwartą),
- zabiegi endowaskularne, hybrydowe (chirurgia tętnic),
- małoinwazyjne techniki leczenia żylaków (EVLT - laserowe leczenie żylaków, ClariVein, skleroterapia), łączenie technik maloinwazyjnych z miniflebektomią (zabiegi hybrydowe),
- USG z funkcją doppler naczyń dogłowowych, kończyn górnych i dolnych, jamy brzusznej
USG techniką dopplerowską służy do oceny stanu żył i tętnic. Jest nieocenionym narzędziem diagnostycznym w diagnostyce chorób; między innymi: miażdżycy tętnic, niedrożności tętnic, tętniaków, stanów zapalnych tętnic, a także układu tętniczego w zakresie kończyn dolnych. Jest podstawowym badaniem przy podejrzeniu wszelakiego typu owrzodzeń czy ran na nogach.
Chirurg naczyniowy poprzez badanie USG doppler może ocenić drożność układu żylnego, ocenić, jaka jest wydolność układu żylnego. Specjalista angiolog może także potwierdzić lub wykluczyć zakrzepicę żylną. USG w takich przypadkach jest badaniem kwalifikującym do ewentualnego leczenia zabiegowego.
USG doppler naczyń dogłowowych to badanie, które wykonuje się Pacjentom między innymi po udarze i z zawrotami głowy lub omdleniami. Ma za zadanie wykluczenie lub potwierdzenie zmian w obszarze naczyń dogłowowych.
Kiedy wskazana jest konsultacja chirurga naczyniowego?
Podstawowym impulsem do umówienia się do chirurga naczyniowego jest zaobserwowanie u siebie takich objawów jak:
- pieczenie nóg,
- skurcze,
- opuchlizna szczególnie w obrębie kostek, która może wskazywać na niewydolność żylną kończyn dolnych,
- uczucie ciężkości,
- żylaki,
- pajączki,
- pojawiające się mrowienie czy drętwienie w kończynach,
- brak czucia w rękach lub nogach.
Wszystkie wyżej wymienione objawy mogą wskazywać na pierwsze problemy z układem krążenia, zwłaszcza jeśli zaczynają pojawiać się przebarwienia na skórze, które świadczą o stanie zapalnym czy pękaniu żył.
Konsultacja angiologiczna wskazana jest także osobom, które skarżą się na ból w okolicy mostka, mają uporczywy kaszel lub duszności. Takie objawy mogą być podstawą do stwierdzenia zatoru tętnicy płucnej.
Podczas wizyty u lekarza zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad, dokładne badanie oraz sprawdzenie wyników już przeprowadzonych badań. Doświadczenie lekarskie pozwoli już przy pierwszym badaniu określić, na co mogą wskazywać objawy widoczne gołym okiem.
Dalszy etap w leczeniu chorób naczyń zależy od uzyskanych informacji. W celu potwierdzenia lub wykluczenia danego schorzenia chirurg naczyniowy może skierować Pacjenta na dalsze badania.