Centrum Zdrowia Ogrodowa

 • Wyłącz modyfikację
 • Zwiększ tekst
 • Zmniejsz tekst
 • Skala szarości
 • Wysoki kontrast
 • Negatywny kontrast
 • Jasne tło
 • Podkreślone linki
 • Czytelna czcionka
Pokaż opcje

Endokrynolog

dr n. med. Katarzyna Dunajska


Konsultacje: terminy dostępne w rejestracji.

Zapisy: w rejestracji lub 71 349 27 21

Rejestracja czynna w godzinach: 8:00 do 18:00

Cena: 160 zł-wizyta stacjonarna (konsultacja bez USG)

           120 zł-teleporada

Zapraszamy do naszej placówki:
Centrum Zdrowia Ogrodowa
ul. Eluarda 7 54-019 Wrocław

dr n. med. Katarzyna Dunajska

Lekarz endokrynolog - Wrocław

Zdrowy układ hormonalny i nerwowy to podstawa prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych i całego organizmu. Lekarz endokrynolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń pracy gruczołów endogennych, które produkują hormony. Należą do nich między innymi: przysadka mózgowa, tarczyca, przytarczyce, nadnercza, jajniki, jądra, grasica oraz trzustka. Nieprawidłowa praca jakiegokolwiek z gruczołów, prowadzi do zaburzeń wielu narządów oraz często choroby. Hormony zapewniają równowagę w naszym organizmie, poprzez regulowanie i koordynowanie funkcjonowania narządów i tkanek. W szczególności każda kobieta powinna regularnie wykonywać profilaktyczne badanie tarczycy. Według zaleceń lekarzy szczególnie ważne jest to dla kobiet ciężarnych i planujących ciąże. Wrocław posiada wielu specjalistów w zakresie endokrynologii. Centrum Zdrowia Ogrodowa jest miejscem, gdzie pracują tylko i wyłącznie sprawdzeni i doświadczeni lekarze.

 • tarczycy (choroba Hashimoto, choroba Gravesa i Basedova),
 • przysadki (guzy, akromegalia),
 • przytarczyc (nadczynność i niedoczynność tarczycy),
 • nadnerczy (zespół Cushinga, choroba Addisona),
 • jajników (zaburzenia miesiączkowania, zespół policystycznych jajników, zaburzenia płodności),
 • trzustki (cukrzyca, guzy),
 • innych dolegliwości o podłożu endokrynnym.

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś i umów się na wizytę w poradni endokrynologii!

Leczenie dzieci - Endokrynolog Wrocław

W naszej poradni znajdą Państwo także specjalistę dziecięcego. Lekarz endokrynolog z Wrocławia pomoże w leczeniu zaburzeń wzrostu, opóźnionego lub przedwczesnego dojrzewania, zaburzeń tyreologicznych i otyłości u dzieci od 3 roku życia. O konieczności wizyty u specjalisty endokrynologa decyduje najczęściej pediatra, na podstawie wyników badań dziecka.

Badania

W endokrynologii ogromne znaczenie mają badania analityczne. Przy naszej przychodni działa laboratorium diagnostyczne, które oferuje szeroki zakres badań m.in. hormonów takich jak TSH, FT3, FT4, estradiol, testosteron, prolaktyna i inne. Dzięki nim lekarz jest w stanie określić czy gruczoły dokrewne produkują właściwą liczbę hormonów.

Badania wykonywane w poradni endokrynologicznej:

 • USG tarczycy,
 • badanie przeciwciał przeciw tarczycowych we krwi,
 • badanie poziomu hormonów we krwi.

Poradnia dietetyczna zapraszamy nie tylko osoby z problemami chorobowymi, ale także sportowców, kobiety w ciąży, czyli wszystkich, którzy chcą prowadzić zdrowy styl życia - by zadbać o swój stan zdrowia. W poradni dietetycznej na każdego Pacjenta czeka lekarz z wieloletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą z zakresu dietetyki.

Objawy zaburzeń hormonalnych

Objawy, będące podstawą do podejrzeń problemów z układem hormonalnym to: suchość skóry, zmiany trądzikowe, nadmierne wypadanie włosów lub owłosienie w niewłaściwych miejscach, osłabienie, senność, nieregularne miesiączki, szybka utrata lub wzrost masy ciała. Jeśli zauważyłeś u siebie powyższe objawy, nie bagatelizuj ich. Umów się na wizytę u endokrynologa. Podczas konsultacji lekarz zaproponuje leczenie, o ile będzie wymagane. Może również skierować na dodatkowe badania diagnostyczne, o ile pacjent nie wykonał ich wcześniej. Endokrynolog z wrocławskiego Centrum Zdrowia Ogrodowa służy pomocą w zakresie rozpoznania przyczyn chorób i ich usunięcia.

Dodatkowe informacje

Lekarz udziela telekonsultacji po wcześniejszym umówieniu terminu w rejestracji.

Opłaty za teleporadę należy uiszczać co najmniej 24 h przed planowaną konsultacją i przesłać potwierdzenie przelewu na adres rejestracja@ogrodowa.wroclaw.pl wraz z ewentualną dokumentacją, którą chcą Państwo przekazać lekarzowi.

Płatności proszę dokonywać na nr konta 81 1140 2004 0000 3502 8006 6178.

Dodatkowe informacje

Lekarz udziela telekonsultacji po wcześniejszym umówieniu terminu w rejestracji.

Opłaty za teleporadę należy uiszczać co najmniej 24 h przed planowaną konsultacją i przesłać potwierdzenie przelewu na adres rejestracja@ogrodowa.wroclaw.pl wraz z ewentualną dokumentacją, którą chcą Państwo przekazać lekarzowi.

Płatności proszę dokonywać na nr konta 81 1140 2004 0000 3502 8006 6178.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej przychodni.

Rejestracja pod numerem: 71 349 27 21
Specjalista endokrynolog: dr n. med. Katarzyna Dunajska
ul. Eluarda 7 54-019 Wrocław

Nasza strona używa ciastek w celu przechowywania ustawień.